Baśniowy portret-OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty – pod takim hasłem odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

 

21 października w naszej szkole, odbył się SZKOLNY ETAP tej edycji. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy w ramie. Wpłynęło dość sporo prac. Dzieciom dziękujemy za aktywność, a rodzicom dziękujemy za pomoc i wsparcie. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych.

Komisja w składzie: p. Beata Janowska,  p. Aneta Wasiluk, p. E. Kaczor oceniała: samodzielność, staranność, pomysłowość, zastosowany, materiał i technikę, ogólne wrażenie artystyczne oraz nawiązanie do tematu.

W etapie szkolnym w

 

KAT.  KL.I-IV:

  • I miejsce zajęła:  Nela Worobiew, kl.3c

 

  • II miejsce zajęli: Mateusz Szpatowicz kl.2a

                                      Aleksander Worobiew, kl.1b

 

  • III miejsce zajęli: Kornelia Nawrot, kl.2a

                                                 Alicja Paryż, kl. 3a

                                       Julia Witkowicz, kl. 2a

 

  • wyróżnienia: Michalina Rybka, kl.1a

                                 Paweł Górski, kl. 2a

 

KAT. KL.V-VIII

  • I miejsce: Paweł Tuczyński, kl. 5a

                                  Piotr Zygmunt, kl. 6c

 

Prace  miejsc I i II zostały wysłane do organizatora. Ogólnie w konkursie, jak podaje organizator, wzięło udział 1521 szkół z całej Polski, nadesłano 4300 prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu. Choć nie zajęliśmy miejsc w skali ogólnopolskiej, nasi uczniowie spisali się na medal.  Cieszy nas, Drodzy Uczniowie, Wasza duża aktywność i zaangażowanie.  ?

 

Wszystkim uczestnikom naszej szkoły,  GRATULUJEMY, życzymy dalszej aktywności i wielu sukcesów. Dyplomy wszystkim uczestnikom z uwagi na okoliczności, wręczymy w późniejszym czasie.?