niedziela - 3 grudnia 2023
Najbliższe wolne dni
niedziela - 3 grudnia 2023
Najbliższe wolne dni

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to tradycyjnie święto dzieci. W tym roku w naszej szkole Dzień Dziecka stał się równocześnie  Świętem Szkoły. Uczniowie uczestniczyli w lekcji poświęconej naszemu patronowi. Wykonywali zadania i quizy wiedzy związane z Janem Pawłem II.  Następnie w progi szkoły zawitał znany i lubiany, niezwykły edukator i aktor – Stanisław Sielicki. Wciągnął uczniów klas I-VI w fascynującą “Grę o Kraków”. Po przedstawieniu na wszystkich uczniów czekała słodka niespodzianka – lody od właściciela “Starej Piekarni” z Jaczowa.Rada Rodziców zakupiła także wszystkim uczniom drożdżówki, więc pełni energii mogli ruszyć do parku, gdzie czekały stanowiska sportowe przygotowane przez klasy VII. Niezastąpione panie z biblioteki gminnej wcieliły się w rolę lekarek i pielęgniarek. Każdy uczeń został przebadany oraz dostał receptę do zrealizowania w bibliotece.” Książka na receptę” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko u najmłodszych. Dzień obfitował w rozmaite atrakcje. Dzieci zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wróciły do domów.