DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowały klasy 5 pod opieką swoich wychowawców pani Anny Ścigały oraz pani Natalii Pracz, oprawę muzyczną przygotowała pani Beata Janowska wraz z kołem wokalnym, a przepiękny wystrój sali pani Ewa Kaczor i Aneta Wasiluk.  Podczas akademii klasy 5 przybliżyły nam zarys historyczny tego święta, ponieważ  w tym dniu przypadała 250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Oprócz historycznych faktów usłyszeliśmy piękne wiersze, piosenki oraz układy taneczne, które wyrażały  podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na drodze do zdobywania wiedzy. Uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Małgorzaty Kałamajki, na lekcjach plastyki przygotowali również na ten dzień drobne upominki dla pracowników szkoły, które rozdali podczas apelu.

Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i kwiatów, przyznania nagród Dyrektora i Wójta Gminy. Za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierowali w stronę grona pedagogicznego: Wójt Gminy Lesław Golba oraz Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kozakowski, których gościliśmy na uroczystości. Rada Rodziców przygotowała dla pracowników szkoły słodki upominek, życząc jednocześnie  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.