II POWIATOWY ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

20 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Głogowie odbył się II powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Naszą szkołę w kategorii klas młodszych reprezentowała Patrycja Kowalewska z klasy 4a, w kategorii  klas V-VIII – Karol Zarzecki kl. 8b i Bartosz Bęben kl. 7a.  

Poziom był bardzo wysoki, a pytania dotyczyły m.in. wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, czy historii i tradycji straży pożarnej strażackiego.   

Uczestnicy konkursu w oczekiwaniu na wyniki mieli okazję zapoznać się ze sprzętem strażackim i posłuchać o blaskach i cieniach pracy strażaka. A wyniki… 

Najlepiej zaprezentowała się Patrycja, która zajęła trzecie miejsce i odebrała nagrody z rąk starosty powiatu głogowskiego Jarosława Dudkowiaka. Patrycjo – jesteśmy z Ciebie dumni! Gratulujemy! 

 Na poziomie Gminy Głogów edycja konkursu odbyła się w dniu  31 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Wilkowie. Udział w niej wzięło 21 uczniów ze szkół w Przedmościu, Serbach i w Wilkowie, w dwóch grupach wiekowych.