III MIEJSCE SIÓDMOKLASISTEK W IV POWIATOWYM KONKURSIE GIER PLANSZOWYCH

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie była organizatorem konkursu, który doskonale wpisuje się w obecne trendy związane z zainteresowaniem młodych ludzi grami planszowymi i jest próbą odciągnięcia młodych ludzi od ekranów komputerów i telefonów.
Granie w tradycyjne gry „planszówki” kształtuje wyobraźnię, myślenie abstrakcyjne, uczy planowania i czytania ze zrozumieniem, rozwija również kompetencje społeczne młodych ludzi, ucząc ich radzenia sobie z przegraną, współpracy i zdrowej rywalizacji.
W tym roku naszą szkołę reprezentowały Klaudia Karawacka, Michalina Dereń i Agata Polak z klasy 7b oraz Marta Ryszko z klasy 7a. Uczennice zajęły III miejsce, tracąc zaledwie jeden punkt do reprezentacji SP w Jaczowie, która uplasowała się na miejscu drugim.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun D.Szumińska