IV miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym „Samouczek”

Dnia 30.10.2019r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Samouczek”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych, motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności, wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy oraz wyłanianie młodych talentów.

            W konkursie uczestniczyło 13 trzyosobowych reprezentacji szkół podstawowych powiatu głogowskiego. Naszą szkołę reprezentowali Paweł Brzeskot i Michał Walas z kl. VIb oraz Franciszek Gołębiowski z kl. VIa. Zadania konkursowe polegały na zespołowym ułożeniu domina matematycznego, rozwiązaniu krzyżówki przyrodniczej oraz indywidualnym rozwiązaniu testu matematyczno – przyrodniczego.

            Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i zdobyli IV miejsce w konkursie. Należy nadmienić, że rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż różnica punktów między kolejnymi I, II, III i IV miejscem była minimalna.