KONCERT PROFILAKTYCZNY „ WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM” GABRIELA FLESZARA W SP JERZMANOWA

Dnia 7 grudnia 2021 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie klas V – VIII uczestniczyli  w koncercie muzyczno  – profilaktycznym Gabriela Fleszara

Gabriel Amadeusz Fleszar (ur. 27 września 1979 w Złotoryi) – polski muzyk, wokalista i autor tekstów. Członek zespołu Candida. Przeboje „ Kroplą deszczu” , „ Bilet do nieba”, „ Kto panem, kto sługą „ zna cała Polska.

Koncert profilaktyczny jest wynikiem poszukiwań nowych form przekazu , które są atrakcyjne dla uczniów jak i niosą głębsze przesłanie. Opowiadając o swoim życiu , swoich znajomych oraz znanych artystów podkreśla ,że używki a nawet spędzanie wielu godzin przed komputerem  to droga donikąd.

Czasem to tylko stracony czas i pieniądze , ale w wielu przypadkach bezpowrotna utrata zdrowia , najbliższych relacji a nawet życia. Muzyk podkreśla ,że mądry człowiek potrafi korzystać z doświadczenia innych ludzi i nie musi próbować wszystkiego „ na własnej skórze”.

Koncert był bardzo interesujący  , mamy nadzieję na kontynuację tego wydarzenia również w kolejnych latach. Sponsorem koncertu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a organizatorem – szkolna pedagog.