Konkurs pożarniczy 2024

26 marca, uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w gminnym etapie konkursu “Młodzież zapobiega pożarom”. Pierwszy etap miał miejsce w szkołach, najlepsi w swoich kategoriach wiekowi dostali się do etapu gminnego. Zmierzyli się z trudnymi zagadnieniami z wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego, pierwszej pomocy oraz struktury organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Najlepsi z kategorii klas V-VIII okazali się: Patrycja Kowalewska (która popełniła tylko jeden błąd i osiągnęła najwyższy wynik w historii konkursu) oraz Bartosz Bęben. Ci uczniowie będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym. Z kategorii klas młodszych trzecie miejsce zajął Leon Zalewski z klasy 4. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.