LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – CZERWIEC 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” w czerwcu to kolejna porcja zajęć z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej.

  1. Klasa 7a – Tradycją szkolną jest przekazanie drobnego upominku od klas 7 dla kończących szkołę klas 8. Klasa 7 wydrukowała na drukarkach 3D, zakupionych do szkoły w ramach programu Laboratoria Przyszłości, breloczki koniczynki dla tegorocznych absolwentów naszej szkoły. Breloczki wręczyli absolwentom na zakończenie roku szkolnego. Koniczynki są na szczęście z życzeniami powodzenia na dalszym etapie edukacyjnym. Życzymy powodzenia naszym absolwentom.
  2. Klasa I – III – Szkolny turniej klas I-III 7 czerwca w klasach I-III odbyły się rozgrywki w dwa ognie. Sprzęt wykorzystany to aparat fotograficzny SONY RX100III, uczniowie bawili się i doskonalili umiejętności fotoreporterskie dokumentując wydarzenie na zdjęciach i filmie
  3. Klasy 1a i 1b – Integracyjne wyjście do parku. – Czerwiec to miesiąc wycieczek oraz czas na ostatnie integracyjne spotkania. I tu znów nasi uczniowie doskonalili umiejętności fotoreporterskie. Integracyjne wyjście do parku- wspólne lody, spacer podsumowanie pracy w roku szkolnym 2022/2023. Wykorzystany sprzęt z Laboratoriów Przyszłości to aparat fotograficzny SONY RX100III
  4. Klasa 1a i 1b –Usprawnianie ruchów ręki piszącej – projektowanie piórnika Canvas Pencil Bags. Klasa 1a i 1b wykonywała projekt piórnika według własnego pomysłu dla kolegi koleżanki z klasy. Korzystając z narzędzi zakupionych w ramach laboratoriów przyszłości COLORATIONS CANVAS PENCIL BAGS.
  5. Klasa 3b – Tajemnice mikroskopu. Zapoznanie z podstawowymi częściami mikroskopu. Dokonywanie obserwacji mikroskopowych tkanek roślinnych i zwierzęcych. Mikroskop wraz z akcesoriami Delta Optical Bio Light 3000.
  6. Klasa I -III – Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023 – Uczniowie po raz kolejny doskonalili umiejętności reporterskie i uwiecznili na zdjęciach wykonanych aparatem fotograficznym SONY RX100III, zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, zakończenie roku szkolnego 2022/2023
  7. Koło kulinarne – Dnia 12 czerwca miały miejsce warsztaty kulinarne w klasie 6B. Tym razem w menu znalazły się : deser owocowy na bazie jogurtu,  naleśniki z owocami oraz pizza salami. Uczniowie z wielkim zapałem przygotowywali posiłki i jeszcze większym zaangażowaniem skonsumowali przygotowane przez siebie dania.
  8.  Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – na zajęciach uczniowie głównie doskonalili wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności konstrukcyjne wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle. Zadaniem uczniów było opianie ilości ścian, wierzchołków oraz krawędzi powstałych brył.