LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – MAJ 2023

#LaboratoriaPrzyszłości

Program „Laboratoria Przyszłości” w maju obfitowała kolejną porcją zajęć z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Zajęcia lekcyjne są atrakcyjne dla uczniów i doskonalą szereg umiejętności z podstawy programowej i nie tylko.

  1.  Klasa 1a, 1b i 2a – Wycieczka do Kościana Park Rozrywki- Nenufar Club 22.05.2022r. Odbyła się wycieczka do pirackiego parku rozrywki. Rekreacja na świeżym powietrzu. Poznanie ważnych zabytków architektonicznych świata. Uczniowie mogli doskonalić umiejętności reporterskie uwieczniając swoją podróż wykorzystując do tego aparat fotograficzny SONY RX100III, który zakupiono w ramach programu.
  2. Klasy 1a – Budowanie z klocków magroformers wymarzonego domu dla mamy.  Podczas zajęć dzieci budował z klocków wymarzony dom dla mamy. Wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach laboratoriów przyszłości: klocki MAGROFMERS.
  3. Klasa 1b – Święta majowe. Uczniowie uwiecznili swój udział w zdobywaniu wiedzy historycznej o Polsce podczas udziału w uroczystym apelu z okazji Świąt majowych. Wykorzystanie do  aparatu fotograficznego SONY RX100III,jest to ostatnio ulubiona forma zajęć młodych odkrywców zawodu fotoreportera.
  4. Klasa 3b – Tajemnice mikroskopu.  Zapoznanie z podstawowymi częściami mikroskopu. Dokonywanie obserwacji mikroskopowych tkanek roślinnych i zwierzęcych. Mikroskop wraz z akcesoriami Delta Optical Bio Light 3000
  5. Koło przyrodnicze – uczniowie wykorzystali mikroskopy do obserwacji preparatów roślinnych i zwierzęcych.
  6.  Zajęcia  z matematyki – na zajęciach uczniowie doskonalili wyobraźnię przestrzenną i umiejętności konstrukcyjne wykorzystując do tego klocki magnetyczne Magformers. Podczas doskonałej zabawy powstały wyjątkowe budowle. Zadaniem uczniów było opisanie ilości ścian, wierzchołków oraz krawędzi powstałych brył. Jest to ważna umiejętność, którą nasi uczniowie będą mogli wykorzystać w różnych zawodach.
  7. Klasa 7a – na zajęciach kulinarnych przygotowywała przepyszne pizzę, ucząc przy tym sztuki kulinarnej.