LEKCJA Z MISTRZEM

13 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej w klasach 1-3, w ramach realizacji programu Sprawny Dolnoślązaczek , odbyła się Lekcja z Mistrzem. Zaproszonym gościem była Pani Aurela Nerlo kolarka, która przygodę z kolarstwem rozpoczęła w szkółce kolarskiej MTB Obiszów TEAM. Obecnie pani Aurela jeździ w drużynie Massi-Tactic Women Team, jest to profesjonalna grupa kolarska, która bierze udział w międzynarodowych zawodach kolarskich. Najpierw Aurela Nerlo udzieliła odpowiedzi na liczne pytania dzieci dotyczące jej kariery. Największą atrakcję stanowił trenażer kolarki, na którym uczniowie mogli spróbować swoich sił w wirtualnym wyścigu kolarskim. Spotkanie zorganizowała dla nas Pani Kamila Szadkowska instruktor szkółki kolarskiej w Jerzmanowej. Pani Kamila przybliżyła dzieciom budowę roweru oraz obowiązkowe wyposażenie rowerzysty. Dzieci poznały prawidłową pozycję na rowerze przy starcie i zatrzymaniu się. Oprócz teorii dzieci miały okazję przećwiczyć te dwie umiejętności. Promując zdrowy styl życia należy pamiętać o zbilansowanym odżywianiu. Jak ważne jest ono dla naszego zdrowia opowiedziała dzieciom Pani dietetyk Aneta Drażba. Dziękujemy za tak wspaniałą lekcję, która była okazją aby zapoznać się z kolarstwem i zdrowym stylem życia.