Mamy nowych czytelników!

Styczeń w bibliotece w Szkole Podstawowej w Jerzmanowej to zawsze bardzo ciepły (mimo mrozu za oknem) miesiąc. Wtedy to właśnie w poczet czytelników wstępują nasi najmłodsi uczniowie. Po pół roku nauki mogą przystąpić do braci czytelniczej. Pani Barbara Tuczyńska, nauczyciel bibliotekarz, przeprowadziła egzamin z wiedzy o baśniach oraz zaznajomiła najmłodszych z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Wszyscy uczniowie pomyślnie rozwiązali przygotowane zagadki oraz obiecali z szacunkiem obchodzić się z książkami. Z okazji pasowania na czytelnika dzieci dostały wyprawkę czytelniczą, która została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” , której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt ten realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Wszystkim uczniom życzymy dużo pasjonujących książek do poznania i zapraszamy do biblioteki szkolnej.