Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, MDJO (inna nazwa to Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego), to coroczne święto, które obchodzone jest 21 lutego. Zostało ono ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Dzień Języka Ojczystego ma za zadanie podkreślić bogactwo różnorodności językowej świata, a także zwrócić uwagę uwagę na liczbę języków zagrożonych i ginących. W naszej szkole zabawy z językiem polskim odbyły się w poniedziałek, 22 lutego. Uczniowie klas I-III otrzymali informacje związane z 21 listopada przedstawione przez nauczyciela biblioteki, panią Barbarę Tuczyńską. A na przerwie mogli  zabawić się w detektywów. Każdy, kto poprawnie rozszyfrował zakodowane tytuły książek, otrzymywał słodką nagrodę 🙂 Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Kolejny MDJO już za rok 🙂