MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W NASZEJ SZKOLE!

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa i chęci niesienia pomocy innym. W tym dniu nasi uczniowie z klas I-III  wysłuchali fragmentów bajek, rozpoznawali bajkowe postacie i tytuły bajek, a przede wszystkim bawili się i tańczyli. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości i jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki oraz że warto po nie sięgać.

Zapraszamy do galerii….