poniedziałek - 30 stycznia 2023
Najbliższe wolne dni
poniedziałek - 30 stycznia 2023
Najbliższe wolne dni

MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „Piękna nasza Polska cała”

         W marcu odbyły się szkolne eliminacje do międzypowiatowego konkursu przyrodniczego dla uczniów klas IV – VIII „Piękna nasza Polska cała”. Reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Martyna Książek z klasy 6a, Aleksander Witkowicz z klasy 6b oraz Paweł Makowiecki z klasy 8a wzięli udział w kolejnej edycji konkursu wiedzy o Polsce, który odbył się 22 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Grębocicach.

            W konkursie, którego celem jest rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny, szczególnie woj. dolnośląskiego, stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu, wspieranie uzdolnień uczniów oraz integracja uczniów z terenu powiatu polkowickiego i głogowskiego brało udział aż 17 drużyn.

            Uczniowie zmagali się z dziewięcioma konkurencjami dotyczącymi podziału administracyjnego kraju, herbów miast wojewódzkich, form ochrony przyrody w Polsce oraz województwie dolnośląskim, czytania map, rekordów Polski oraz województwa dolnośląskiego, rozpoznawania ciekawych miejsc w Polsce na podstawie fragmentów zdjęć oraz krótkich opisów z książki pt: „Cuda przyrody w Polsce”.

            Uczniowie przygotowywali się na zajęciach koła przyrodniczego prowadzonego przez panią Dominikę Szumińską. Zagadnienia konkursowe opanowali perfekcyjnie, o czym świadczyło II miejsce, które nasza reprezentacja zajmowała po 8 zadaniu konkursowym. Ostatnie, dziewiąte zadanie, w którym należało rozpoznać przedstawione miejsce (kościół, osobliwość przyrodniczą, zamek, góry, pomnik itp.) spowodowała, że ostatecznie drużyna SP w Jerzmanowej zakończyła zmagania konkursowe na V miejscu (zaledwie 1 punkt dzielił ich od miejsca IV, a trzy punkty od miejsca III), co jest dużym sukcesem uczniów, którzy z pewnością wezmą udział w przyszłorocznej edycji konkursu. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!!!