poniedziałek - 22 kwietnia 2024
Najbliższe wolne dni
poniedziałek - 22 kwietnia 2024
Najbliższe wolne dni

Niecodziennie z lekturą – Projekt czytelniczy „Królowa śniegu”

Czytanie najpiękniejszych baśni dla dzieci to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu. Niecodzienne spotkanie z lekturą rozbudziło wszystkie zmysły i zainteresowało całą placówkę. Uczniowie z klas 2 a i 2b, aby w sposób ciekawy omówić lekturę „Królowa Śniegu”, poprzebierali się w bohaterów baśni. Była to dla nich chwila radości i zabawy. Uczniowie zmagali się z zadaniami z lekturnika oraz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Klasa 3a wykonywała książeczkę związaną z lekturą.

W zajęciach z „Królową śniegu” w szkolnej bibliotece brały udział klasy 1-4. Teatrzyk kamishibai przybliżył treść baśni, a wykonywane później ćwiczenia utrwaliły poznaną treść. Wspólne zdjęcia przy kominku stanowiły dodatkową atrakcję dla najmłodszych.

Kreatywne zajęcia z lekturą szkolną bardzo podobały się wszystkim uczniom.