OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA AUTYZMU W NASZEJ SZKOLE

2 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Autyzmu. Jest to wyjątkowy dzień, poświęcony wyjątkowym osobom – osobom ze spektrum autyzmu. Celem obchodów tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia rozwoju, które charakteryzuje się trudnościami w relacjach z ludźmi, komunikacji oraz powtarzalnymi i stereotypowymi zachowaniami. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski. Jeszcze przed świętami w naszej szkole pojawiło się wiele plakatów i dekoracji nawiązujących do tego tematu. Natomiast dzisiaj tj. 3 kwietnia chcieliśmy pokazać, że dobro każdego człowieka wciąż jest wartością niepodważalną, a dzieci w spektrum autyzmu i ich rodziny by poczuli, że mają wsparcie, zrozumienie oraz akceptację każdego z nas. Dlatego na znak naszej solidarności wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie zatańczyli dzisiaj zumbę. Dziękujemy Pani Paulinie Wolanin za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.
Nauczyciele współorganizujący: Hanna Jakubowska, Małgorzata Łojek, Nela Warowna ze wsparciem pedagoga specjalnego Magdaleną Jagucak