Ortograficzna Klasa A.D.2021

Jak co roku, w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej organizuje Gminne Dyktando. Rywalizacja indywidualna – 28 października, natomiast rywalizacja klasowa miała miejsce w dniach 18 października (eliminacje), 21 października – finał. O tytuł Ortograficznej Klasy w kategorii IV-VI oraz VII-VIII walczyły klasy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie. Uczniowie mierzyli się z wyrazami z trudnością ortograficzną. Największym wyzwaniem okazało się nazwisko Józefa Piłsudskiego. Na wynik klasy pracowali wszyscy uczniowie, więc każdy starał się ze wszystkich sił. Do finału awansowały klasy: kat. IV-VI – klasa 5b z Jerzmanowej oraz 4b z Jaczowa, kat. VII-VIII – klasa 8b z Jerzmanowej oraz 7a z Jaczowa. Ostateczna rozgrywka była bardzo emocjonująca. A kto wygrał? Która klasa w swojej kategorii okazała się najlepsza? Dowiemy się 11 listopada podczas plenerowej imprezy w Jerzmanowej pn. „Święto Niepodległości”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do pogłębiania swoich ortograficznych umiejętności:)