Powiatowy Konkurs Plastyczno – Literacki „Kubuś Puchatek i przyjaciele” rozstrzygnięty!

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej corocznie organizuje konkurs plastyczno-literacki nawiązujący do ulubionej maskotki dzieci. W tym roku, po raz pierwszy, współorganizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej a sam konkurs awansował do projektów powiatowych.

Okazało się, że konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano 126 prac z 22 placówek oświatowych z powiatu głogowskiego. Regulamin zakładał ograniczenia – jedna placówka mogła przysłać po 5 prac z każdej kategorii wiekowej. Odzew przerósł oczekiwania organizatorów.

Jury: pani Partycja Barna – kierownik biblioteki gminnej w Jerzmanowej, pani Beata Pawłowska – przedstawiciel Rady Rodziców przy szkole podstawowej w Jerzmanowej oraz pani Aneta Wasiluk – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, miało ciężki orzech do zgryzienia.

Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpiło na uroczystej gali, 25 listopada 2019r. Na wręczenie nagród przybyli zaproszeni laureaci wraz z opiekunami oraz goście: wójt Gminy Jerzmanowa, Lesław Golba, pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej – Mariola Tuz, pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury  w Jerzmanowej, pani Barbara Reszczyńska oraz pani Aneta Wasiluk.

Gościem specjalnym był sam Kubuś Puchatek! (W którego postać wcieliła się nieoceniona Patrycja Barna).

Wspaniałe nagrody, wystawa prac oraz słodki poczęstunek – to wszystko czekało na finalistów w Sali OSP w Jerzmanowej.

Pomysłodawcą konkursu oraz głównym organizatorem  była pani Barbara Tuczyńska, nauczyciel ze szkoły podstawowej w Jerzmanowej, ale oczywiście osób zaangażowanych w prace związane z konkursem oraz galą finałową  – było dużo, dużo więcej. Wszystkim zainteresowanym składamy serdeczne podziękowania.

A oto szczegółowe wyniki:

 Jan Książkiewicz – nagroda specjalna przyzna przez dyrektor szkoły, panią Mariolę Tuz

Przedszkole, kat. 4-5 lat

Szymon Kęcki – I miejsce, kat. przedszkole, 4-5 lat

Karolina Bagrowska– I miejsce, kat. przedszkole, 4-5 lat

Liliana Słowek – II miejsce, kat. przedszkole, 4-5 lat

Marcelina Nyk – III miejsce, kat. przedszkole, 4-5 lat

Franciszek Siębida – III miejsce, kat. przedszkole, 4-5 lat

 

Przedszkole, kat. 6-7 lat

Kornelia Majchrzycka – I miejsce, kat. przedszkole, 6-7 lat

Filip Flasiński – III miejsce, kat. przedszkole, 6-7 lat

Aleksandra Nadymus – II miejsce, kat. przedszkole, 6-7 lat

Filip Bogacki – III miejsce, kat. przedszkole, 6-7 lat

 

Klasy I-III

Grzegorz Dyba – I miejsce, kat. klasy I-III

Filip Osiecki – I miejsce, kat. klasy I-III

Fabienne Pukalski – II miejsce, kat. klasy I-III

Nikola Mruk – II miejsce, kat. klasy I-III

Dawid Karawacki – III miejsce, kat. klasy I-III

Patrycja Sztul – III miejsce, kat. klasy I-III

Patrycja Kowalewska – III miejsce, kat. klasy I-III

Malwina Gołda – III miejsce, kat. klasy I-III

Wiktoria Maksymowicz – wyróżnienie, kat. klasy I-III

 

Klasy IV-VI

Magdalena Mazurkiewicz – I miejsce, kat. klasy IV-VI

Mateusz Więcek – II miejsce, kat. klasy IV-VI

Paweł Tuczyński – II miejsce, kat. klasy IV-VI

Jakub Więcek- III miejsce, kat. klasy IV-VI

Julia Łaszkiewicz – III miejsce, kat. klasy IV-VI

Emilia Kantowicz – III miejsce, kat. klasy IV-VI

Marek Sawicki – III miejsce, kat. klasy IV-VI

 

Klasy VII-VIII

Karolina Błońska – I miejsce, kat. klasy VII-VIII

Martyna Książek – II miejsce, kat. klasy VII-VIII

Filip Pierzchało – III miejsce, kat. klasy VII-VIII

Gratulujemy talentu i pasji do pracy wszystkim uczestnikom konkursu. I, oczywiście, zapraszamy do przyszłorocznej edycji.