Poznań – wycieczka klas 2 i 3

6 czerwca 2023r. uczniowie klas 2a,2b,3a,3b uczestniczyli w wycieczce do Poznania. W trakcie wycieczki odwiedzili Ogród Zoologiczny i Rogalowe Muzeum. Tuż za bramą ZOO powitały wszystkich niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Spacerując ścieżkami poznańskiego ZOO udało nam się zobaczyć lemury, niedźwiedzie, wilki, żyrafy, flamingi oraz wiele, wiele innych. Spacer po Ogrodzie Zoologicznym dostarczył nam wiele radości, był dla nas wspaniałą lekcją przyrody.  Pełni nowych wrażeń,  trochę zmęczeni ale w dobrych  humorach, udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania, które znajduje się w samym centrum miasta. W kameralnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały także możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej. Na zakończenie wszyscy otrzymali Certyfikaty Rogalowego Czeladnika i skosztowali rogali świętomarcińskich. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Opiekunami na wycieczce były panie: Janeta Białek, Iwona Bylińska, Marta Tomasik, Aneta Wasiluk.