„ PROBLEM Z GŁOWY” – OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ

Od kilku lat w naszej szkole szkolna pedagog realizuje program w klasach I

Program uczy dzieci podstawowych zasad profilaktyki zdrowotnej i tolerancji wobec osób , które mogą być chore. Rodzice po zajęciach otrzymują poradnik dla rodziców na temat wszawicy.

Trudno uwierzyć, ale wszawica to wciąż aktualny problem w XXI wieku. Pomimo tego, iż mówi się o niej znacznie mniej niż dawniej, to nadal atakuje równie często. Wszawica powraca regularnie, a mity krążące wokół niej niestety przyczyniają się do jej rozprzestrzeniania. Często stanowi ona również temat tabu, o którym nie chcemy rozmawiać. Niewiele osób wie, że wszawica nie jest skutkiem braku higieny czy złej sytuacji materialnej rodziny. Zarazić może się nią każdy.

ZWRACAMY SIĘ DO RODZICÓW Z APELEM O REGULARNE SPRAWDZANIE CZYSTOŚCI GŁÓW SWOICH POCIECH.

 

                                                                                                           Szkolna pedagog