Rodzina Ulmów – samarytanie z Markowej

źródło grafiki: https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/140845,Historia-rodziny-Ulmow-dzien-w-ktorym-ich-zamordowano-zostal-ustanowiony-Narodow.html

#SzkołaPamięta

10 września 2023r. w Markowej odbyła się msza beatyfikacyjna rodziny Ulmów. Aby przybliżyć uczniom naszej szkoły historię tej rodziny, w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje poświęcone życiu i męczeńskiej śmierci Ulmów. Przez trzy dni poszczególne klasy przychodziły do biblioteki, aby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią B. Tuczyńską. Projekt “Rodzina Ulmów – samarytanie z Markowej” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie z przejęciem poznawali tragiczną historię II wojny światowej. Wypełniane później karty pracy utrwalały poznane informacje. Mamy nadzieję, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej nigdy nie zapomną o Polakach ratujących Żydów w czasie Zagłady.