Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe

Czas  Świąt  Bożego  Narodzenia, to okres  różnych  przygotowań. To kolędowanie i pachnąca świerkiem, kolorowo udekorowana choinka, świąteczne dekorowanie domu i przygotowanie tradycyjnych potraw. Ale też czas na wykonywanie ozdób świątecznych. Z tej to okazji 17 grudnia, uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach bożenarodzeniowych; które poprowadziła Pani Ewa Kaczor. Działania plastyczne wspierały również P.Aneta Wasiluk, wychowawca klasy, P.Nela Warowna i  P. E.Sawicka.

Organizatorki warsztatów zapewniły uczestnikom potrzebne materiały plastyczne, niezbędne pomoce do wykonania ozdoby, artykuły pasmanteryjne oraz niosły pomoc podczas realizacji pomysłu. Pani Ewa wykonuje piękne, ręcznie robione, jedyne w swoim rodzaju ozdoby i dekoracje i wiele innych cudownych rzeczy, które jako prezenty wywołują zachwyt. I tym razem pomysł wykonania bombki, okazał się trafiony. Twórczość uczestników okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna, także wartościowa pod względem estetycznym. Dzieci wraz z rodzicami pod kierunkiem prowadzącej, wykonały piękną bombkę decoupage, która niejednemu uczestnikowi przyniosła wielką satysfakcję.

Dzieci były bardzo zaangażowane, aktywnie i z uwagą wykonywały polecenia prowadzącej. Zajęcia takie rozwijają: postawę twórczą, kształtują kulturę estetyczną, wrażliwość  plastyczną, nabywają umiejętności współdziałania w grupie i organizowania sobie pracy. Podczas takich zajęć, uczniowie zdobywają twórcze kompetencje poprzez poznawanie różnych technik plastycznych, jednocześnie integrują się jako grupa klasowa i  wraz z Rodzicami. Efekt pracy był rewelacyjny. Kreatywnej zabawie towarzyszył przygotowany poczęstunek  oraz  miłe rozmowy i przyjazna atmosfera. Nauczycielki podziękowały uczestnikom za przybycie, zaprosiły na kolejne zajęcia a na koniec sfotografowały dokonania dzieci i rodziców.

Pani Ewie serdecznie dziękujemy !