Rozpoznawanie warstw lasu, praktycznie!

24 października uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pod okiem pana Tomasza Czyża, omawiali świat roślin i zwierząt jesienią, poznawali gatunki drzew czy poznawali podstawowe zasady survivalu. Warstwy lasu, grzyby to również zagadnienia, które zawarte w treściach tematów klas 3, znalazły się podczas wycieczki. Z dużym zaangażowaniem i aktywnością wśród dzieci cieszyła się gra terenowa, polegająca na poszukiwaniu ukrytych elementów oraz budowa szałasu. Podsumowaniem wycieczki leśnej,  było posadzenie drzewka z omówieniem, jak się sadzi, budowa drzewa. Na koniec udanej wyprawy, zapowiedziane ognisko. Głodni przyrodnicy nabierali sił przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. To było prawie tak samo ekscytujące, jak rozpalanie ognia krzesiwem. Zmęczeni, ale zadowoleni z wyjazdu, wszyscy wrócili do szkoły.  

Lekcje na łonie przyrody są najlepszym sposobem, na praktyczną naukę przydatnych umiejętności.