Spotkanie w „Schule des Friedens” Görzig

Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej mieli okazję odwiedzić partnerską szkołę niemiecką „Schule des Frierens” w Görzig. 16 uczniów z dyrektorem szkoły i opiekunem  w dniach 23-25 maja2019r. miało okazję zacieśniać kontakty z partnerską szkołą w Niemczech. Jednym z głównych punktów programu był udział w projekcie cyrkowym. Podczas tego projektu wszyscy uczniowie podzieleni byli na grupy tematyczne i ćwiczyli różne sztuki cyrkowe. Grupa naszych uczniów miała okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie robienia różnych baniek mydlanych. Wszyscy uczestnicy projektu zaprezentowali swoje umiejętności podczas uroczystej gali dla całej społeczności lokalnej z udziałem władz gminy Rietz-Neuendorf. Poza tym uczniowie spędzili czas w parku rozrywki „Irrlandia” w Storkow oraz na wspólnym ognisku podczas, którego był czas na zacieśnianie znajomości i wspólne rozmowy. W piątek uczniowie spędzali czas u rodzin swoich niemieckich przyjaciół, dzięki temu mieli okazję poznać codzienne życie i zwyczaje swoich rówieśników z Niemiec.

Współpraca szkół trwa od roku 2003 i jest świetną okazją na poszerzanie horyzontów uczniów, zawieranie trwałych przyjaźni i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku obcym. Wyjazd uczniów był możliwy dzięki wsparciu Gminy Jerzmanowa, która zapewniła transport oraz tłumacza podczas pobytu w Niemczech. Wójt Gminy Jerzmanowa Pan Lesław Golba był inicjatorem współpracy szkół i zawsze dba o wysoki poziom organizowanych spotkań.