niedziela - 3 grudnia 2023
Najbliższe wolne dni
niedziela - 3 grudnia 2023
Najbliższe wolne dni

Spotkanie z policjantem „Bezpieczne ferie zimowe”

Ferie to czas zabaw, odpoczynku i sportów zimowych. Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, w dniu 30 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem policjantem dzielnicowym na temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Pan Andrzej Zieliński w dwóch grupach wiekowych: kl.1- 4 i 5-8, przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Szczególnie, jeśli chodzi o uprawianie sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Oczywiście nie zapomnieliśmy wspomnieć o zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niesie ślizganie się w miejscach oblodzonych, które nie są przeznaczone na lodowisko i zabawy. Pan aspirant ostrzegał również dzieci przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Udzielił wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na właściwie zorganizowanym kuligu. Ostrzegał również przed kontaktem z osobami obcymi, również w  sieci. Stosownie do grup wiekowych nie zabrakło też prezentacji i filmów w których również przypomnieliśmy ważne informacje, numery alarmowe i jak udzielić komuś pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia i podczas załamania się lodu.

Wszystkim uczniom życzymy, dużo śniegu i rozsądku; aby ferie były udane i bezpieczne!

Spotkanie Bezpieczne ferie zimowe przygotowały i zorganizowały Panie: Joanna Miś, Aneta Wasiluk i Iwona Bylińska.