poniedziałek - 30 stycznia 2023
Najbliższe wolne dni
poniedziałek - 30 stycznia 2023
Najbliższe wolne dni

Sprawozdanie z przebiegu eliminacji powiatowych Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi w warcabach i tenisie stołowym zorganizowanych przez S.P. im Jana Pawła II w Jerzmanowej  i  GUKS ,,Sokół”.

W dniu 31.01.2019 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej rozegrano eliminacje powiatowe w tenisie stołowym i warcabach w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi. W turnieju warcabowym wzięło udział 14 uczestników, a w turnieju tenisa stołowego 29 uczestników. Turnieje były rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych. Sponsorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Głogowie, Urząd Gminy w Jerzmanowej, Bank Spółdzielczy w Głogowie, Bar-Bud w Jerzmanowej. Uczestnicy z Gminy Jerzmanowa mieli zapewnione dowozy i odwozy z terenu całej gminy. Dla zawodników przygotowany był słodki poczęstunek.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami wręczonymi na zakończenie turnieju przez Panią Mariolę Tuz. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze pod okiem sędziów: Iwony Bylińskiej, Moniki Samborskiej, Barbary Francug, Wiktora Sawki, Bogusława Jemioło. Zawodnicy którzy zajęli miejsca od 1 do 6 będą reprezentować Gminę Jerzmanowa i Starostwo Powiatowe w Głogowie na eliminacjach strefowych, które rozegrane zostaną w marcu, w Raszówce Gmina Lubin. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Warcaby

Grupa I –  kl. I do III

  1. Zuzanna Boczulska
  2. Dawid Karawacki
  3. Anna Krawczyk

Grupa II klasy IV –  VI

  1. Jan Niedośpiał
  2. Jakub Lasota
  3. Dominika Bielecka

Grupa III kl.  VII- VIII

  1. Anna Stysiak
  2. Zofia Niedośpiał

 

Tenis stołowy: dziewczęta

Klasy IV-VI :

       1.Olimpia Marszałek

       2.Michalina Dereń

       3.Wiktoria Krawczyk

Klasy VII-VIII

       1.Anna Stysiak

       2. Zofia Niedośpiał

 

Tenis stołowy : chłopcy

Klasy IV- VI

      1.Badowski Marcin

      2.Jacak Wojciech

      3. Pieniężny Jakub

Klasy VII – Gimnazjum

      1.Zukowski Mateusz

      2. Smoczyk Maciej

      3. Barszczyk Krzysztof

 

Seniorzy:

     1.Rybikowski Przemysław

     2.Marian Marszałek

     3. Mateusz Walowski i Zygmunt Górski.

 

                                                         Prezes GUKS ,,Sokł” B. Jemioło