„Strach ma wielkie oczy”

         Dnia 20.11.2019r. (środa) o godzinie 8.00 klasy I – III, o godzinie 9.00 klasy IV – VI  w naszej szkole gościła  Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym „Strach ma wielkie oczy”. Forma spektaklu – kabaretowa, interaktywna. Czas trwania spektaklu 45 min.

             W spektaklu poruszany był problem przemocy, agresji oraz prześladowania- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią,  jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu  bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem.

              Spektakl   ukazał  sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazał, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodniono, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść  z opresji. Ponadto pokazano uczniom, co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy. Okazuje się, że nikt z nas nie jest bezradny!

              Nasza fascynująca przygoda rozgrywała się w owadzim świecie . Piegowata  razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ohydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód.  Na szczęście wszystko się dobrze skończyło a uczniowie otrzymali 5 rad jak sobie radzić z agresywnymi zachowaniami w szkole.  

Organizatorem spektaklu była szkolna pedagog – Edyta Warowna