ŚWIĄTECZNY KALENDARZ MATEMATYCZNY 2022

Co roku w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie mogą wziąć udział w zabawie edukacyjnej „ŚWIĄTECZNY KALENDARZ MATEMATYCZNY”. To już trzecia edycja tej zabawy. Od dzisiaj tzn. od 5 grudnia przez dwa tygodnie codziennie na korytarzu szkolnym pojawia się jedno zadanie matematyczne zapisane w formie kodu QR. Zadania są w tematyce świątecznej, a także podzielone na różne stopnie trudności, w zależności od poziomu edukacyjnego. Uczniowie muszą odczytać zadanie wykorzystując do tego technologię informatyczno komunikacyjną (TIK), a następnie rozwiązać zadanie i przekazać nauczycielowi matematyki. Zabawa ma na celu rozbudzać zainteresowania matematyczne wśród dzieci oraz pokazywać praktyczne zastosowanie matematyki, a także rozwijać umiejętności w zakresie TIK.