Światowy Dzień Muzyki

„Wena – natchnienie Mistrza Paderewskiego”
Autor grafiki: Piotr Barszczowski

 

1 października, od 1975 roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Powstał z inicjatywy Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki , działającej przy UNESCO. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje.

Pierwsze oficjalne Święto Muzyki w Polsce odbyło się w 2000 roku     w Warszawie. Na 19 scenach odbyło się około 50 otwartych dla publiczności występów. Tak jest do dziś.

Tegoroczne Święto Muzyki  w naszej szkole zrealizowaliśmy  tanecznym krokiem.

Uczniowie klas 1-4 uczyli się tańca „Jerusalem”, natomiast klasy 5-8 wykonały „Belgijkę” oraz „Makarenę”. Tańce wyzwoliły wiele energii   i radości oraz chęci na jeszcze więcej ruchu. Przedstawiamy krótką fotorelację.