Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia po raz kolejny zagościł na naszych szkolnych korytarzach. Dla klas 4-8 odbył się on w czwartek 6 października. Uczniowie podczas przerw lekcyjnych wykonywali zadania utrwalające tabliczkę mnożenia pokonując kolejne stacje zadaniowe. Dzieci musiały wykazać się umiejętnością wykorzystywania TIK, ponieważ zadania zapisane były w formie kodów QR. Natomiast nasi młodsi uczniowie obchodzili ten dzień po raz pierwszy i odbył się on w piątek 7 października. W godzinach zajęć lekcyjnych uczniowie klas trzecich w czasie zabawy utrwalali tabliczkę mnożenia. Oprócz znajomości tabliczki mnożenia, uczniowie musieli wykazać się sprytem, zwinnością oraz umiejętnością współpracy. Pracując w grupach łowili rybki zgodnie z wylosowanym działaniem, następnie szukali par – łyżka do łyżki, budowali wieżę zgodnie z podanym kodem oraz układali puzzle. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Liczymy, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza imprez.