Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

#LaboratoriaPrzyszłości

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole „Mikołajkowych warsztatów pieczenia świątecznych pierników”.

Zajęcia odbyły się w szkolnej pracowni kulinarnej, gdzie uczniowie klasy III a oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych pierników. Z wielką radością wałkowały przyniesione przez Panią Martę ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie poznali historię pieczenia pierników. Jak kiedyś przygotowywano te smakołyki, jakich dodawano przypraw, skąd wzięła się ich nazwa. Dzieci poznały cały proces wykonania piernika, od wałkowania, wycinania, po pieczenie i ozdabianie. Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia, a korzenny zapach, który unosił się po całej szkole przywołał wśród uczniów i nauczycieli najmilsze wspomnienia świąteczne.