ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – SZKOŁA DO HYMNU

#SzkołaPamięta

Jak co roku w naszej szkole upamiętniliśmy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. O tym wszystkim przypomnieli uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem wychowawcy pani Magdaleny Matylek na uroczystym apelu, który odbył się 10 listopada. Fakty z historii naszego kraju oraz postaci ważnych Polaków związanych z wydarzeniami na przełomie lat 1795-1918 uczniowie przypomnieli inscenizacją przeplataną filmikami oraz piosenkami patriotycznymi.  Występy starszych kolegów śpiewem wspomogli młodsi koledzy z koła wokalnego prowadzonego pod kierunkiem pani Beaty Janowskiej. Do chóru dołączyli również nauczyciele naszej szkoły.

Wspaniałą dekorację przygotował pani Iwona Gorzelańczyk oraz pani Grażyna Kołtowska we współpracy z panią Iwoną Bylińską, panią Małgorzatą Kałamajką oraz pozostałymi koleżankami i kolegami ze świetlicy szkolnej. 

Aby godnie uczcić rocznicę  odzyskania niepodległości o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy – realizując w ten sposób projekt “Szkoła do hymnu.”

Program artystyczny w rzeczowy sposób przypomniał wszystkim najważniejsze daty i fakty związane z utratą a następnie odzyskaniem niepodległości przez Polskę. 

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu.