SZKOLNE JASEŁKA 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dnia 20 grudnia, jak co roku, w naszej szkole odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów klas 1-3 i Koła teatralno-tanecznego. Występom towarzyszył niezastąpiony chór z Koła wokalnego pod opieką P. Beaty Janowskiej. To przedstawienie było wyjątkowe, gdyż odbyło się w scenerii bajkowej; pierwszy raz wystąpiły w nich pierwszaki oraz uczniowie z klas drugich i trzecich.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami zebrali się na sali, na której miało odbyć się przedstawienie. Przybyło również mnóstwo zaproszonych Gości, Dyrekcja, Rodzice, Dziadkowie, którzy z niecierpliwością oczekiwali na Jasełka. Od razu w oczy rzuciła się przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała cudna szopka ze żłobkiem, wraz z siankiem i kolebką Jezuska; a w dalszej części mnóstwo śnieżynek imitujących śnieg, którego niestety nam brakuje. Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem uczniów prowadzących z klas czwartych i wierszami z klas trzecich. Atmosferę kolędowania, pięknym występem rozpoczęli również uczniowie Koła wokalnego -kolędą Cicha noc. Jasełka w tym roku odbyły się w scenerii bajkowej. Nie brakło w nich Czerwonego Kapturka, Królowej Śniegu, Kopciuszka, Smerfetki, Krasnali od Śnieżki i innych bajkowych ulubieńców oraz Pasterzy, którzy podążali do stajenki z darami. Wspaniale prezentowały się Aniołki, które przeplatały swoje role. Występom towarzyszyły kolędy w wykonaniu uczniów. Zgromadzona publiczność oczywiście, po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Pięknie te role zagrali uczniowie z klas trzecich- Malwinka i Mikołaj, którzy na szóstkę zagrali te główne postacie. Mogliśmy także zobaczyć taniec kujawiaczek z darami dla Pana Jezusa oraz na koniec Jasełek wzruszający taniec Aniołów z szarfami w wykonaniu uczniów Koła teatralno- tanecznego. Na zakończenie prowadzący uczniowie złożyli wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

To przedstawienie było wspaniałe. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a urocza sceneria, stroje dopełniała całe przedstawienie. Wszystkim bardzo podobał się ten wzruszający w świątecznej atmosferze- występ. Cała publiczność wynagrodziła występujących gromkimi brawami.

Te jasełka będę zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Przedstawienie przygotowali: P. I. Kubicka, P.G. Kołtowska, P. A. Wasiluk, P.H. Boruszczak, P.G. Wyrwas i P. J. Białek, pomagały też P. A. Praszczyk i P. E. Sawicka przy dekoracjach pomagali również:
P. W. Zawicki, P. I. Bylińska oraz uczennice Marta i Oliwia z kl.7a.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom uczniów z klas 1-3, którzy wsparli i pomogli nam w przygotowaniach do Jasełek oraz Pani Grażynie Wołoszyn za uszycie dla dziewczynek z koła teatralno-tanecznego
16 spódnic.

Wszystkim Wam Kochani życzymy zdrowych i spokojnych w gronie rodzinnym- Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego udanego 2019 Roku.