SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI „W ZDROWYM CIELE ZDROWY UCZEŃ”

W naszej szkole wiemy, jak wielką wartością w życiu człowieka jest zdrowie. Chcąc, aby nasi uczniowie już od najmłodszych lat je doceniali i dbali o nie we właściwy sposób, realizujemy programy profilaktyczne, „Szklanka mleka”, „Pięć porcji warzyw i owoców dziennie”, „Trzymaj formę!”, „Bieg po zdrowie”, promując zróżnicowane i zdrowe odżywianie się oraz aktywność ruchową. W ubiegłym roku przystąpiliśmy do programu Aktywne Szkoły MutiSport. .
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że aktywność fizyczna doskonali funkcjonowanie organizmu, poprawia samopoczucie, zmniejsza napięcie i redukuje stres. W związku z tym, Pani Edyta Warowna, Pani Dominika Szumińska, Pani Barbara Francug i Pan Wiktor Sawka przygotowali Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy uczeń”. Uczniowie klas I – VI brali udział w zumbie poprowadzonej przez instruktora aerobiku i tańca, Panią Paulinę Wolanin, nauczycielkę Szkoły Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Jaczowie, rywalizowali w konkurencjach sportowych, które koordynowane były przez studentki PWSZ z Głogowa, a po całym, aktywnie spędzonym dniu otrzymali owoce ufundowane przez Urząd Gminy w Jerzmanowej. Uczniowie klas VII i VIII rozegrali turniej siatkówki, w którym I miejsce zajęła reprezentacja klasy VIIIb, II miejsce VIIIa, III miejsce klasa VIIb i IV miejsce reprezentacja klasy VIIa. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy