Teatrzyk profilaktyczny „Mniam, mniam”

Tematyka: Zdrowe odżywianie i styl życia z elementami ekologii i profilaktyki uzależnień

Co roku w naszej szkole gościliśmy Grupę Teatralną – Grupa T z Torunia z bardzo ciekawymi spektaklami profilaktycznymi. W bieżącym roku ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać na żywo. Ale grupa T z Torunia zagrała dla nas on –  line. Organizatorem była szkolna pedagog.

 Uczniowie klas I – III obejrzeli spektakl w klasach a uczniowie klas IV – V otrzymali linki do obejrzenia w domu.

Spektakl „Mniam mniam”  to:

 

  • Profesjonalne autorskie nagranie audiowizualne w teatrze
  • Scenariusz powstał przy merytorycznym wparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego
  • Spektakl adresowany dla dzieci z klas 0 – V
  • Forma spektaklu: kabaretowa, edukacyjna
  • Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut

 

Scenariusz Izabela Kopczyńska

Reżyseria Lena Alberska

Występują:  Patryk Szczepaniak, Krystian Marciniak

 

           W spektaklu poruszany był problem zdrowego odżywiania  i stylu życia.
Racjonalna dieta oraz prawidłowo wykształcone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Sposób żywienia ma wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia a także lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat.
           Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania. Udowodnili nam, że zdrowy nie znaczy nudny! Zabrali  widzów do pysznego świata pełnego kolorów i fantastycznych przygód, które można przeżywać w kuchni.

          

            Zdrowe nawyki związane z odżywianiem są niezwykle ważne zwłaszcza w czasie pandemii. Dlatego Grupa T zgłosiła swoją gotowość! W sposób łatwy, humorystyczny i przystępny dla widza w każdym wieku uczyli  dzieciaki jak dbać  o swoje zdrowie.

 

Uczniowie klas I – III po obejrzeniu spektaklu wykonali prace plastyczne na ten temat.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się na żywo z Grupą T z Torunia.

                                                                        Organizator