Trzy wydarzenia w świetlicy szkolnej

W minionym tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się trzy wydarzenia.

Dnia 13.11 dzieci na świetlicy tworzyły prace plastyczne odnośnie Światowego Dnia Dobroci. Nauczyciele świetlicy rozmawiali z dziećmi odnośnie tego, czy warto być dobrym człowiekiem i jakie cechy określają dobrego człowieka. Uczniowie wykonali prace na których namalowali swoje dłonie, a w nich to z czym kojarzy im się słowo dobroć.
Dnia 16.11 dzieci przebywające na świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających przygotowanych przez nauczyciela świetlicy- pana Adama Szewców. Tego dnia odbył się dzień klarnetu, zatem pan Adam przyniósł instrument i pokazał dzieciom jak gra się na tym instrumencie. Odbył się krótki koncert. Równocześnie tego dnia dzieci tworzyły prace plastyczne ze względu na to, że 16 listopada obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Co to jest tolerancja? Uczniowie wiedzą o tym, że inny nie znaczy gorszy. Akceptacja, empatia, zrozumienie, pomoc i życzliwość cechują ludzi, którzy są tolerancyjni. Poniżej zdjęcia z tych wydarzeń.