TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – 2022r

#LaboratoriaPrzyszłości

W dniach od do 27.09.2022r. do 03.10.2022r. w naszej  szkole nauczyciele języków obcych wraz z uczniami realizowali serię działań poświęconych kulturze, obyczajom, tradycjom a przede wszystkim językom obcym. W tym roku postawiliśmy na nieoczywiste języki oraz państwa – wśród nich były Malta, Szwajcaria, Watykan i inny małe państwa europejskie. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali prezentacje dotyczące wylosowanych krajów. Ponadto zorganizowaliśmy 3 konkursy, konkurs na znajomość flag europejskich i świata oraz konkurs na lapbook o Elżbiecie II.

W klasach młodszych przeprowadziliśmy lekcję pod tytułem “Jaka to melodia?” – z muzyką ze znanych bajek polskich i zagranicznych. 

Klasy starsze miały możliwość uczestniczyć w warsztatach z obcokrajowcami – Suveerem Raghoobarem z Mauritiusa oraz Tomasem Diazem z Chile. Klasy 4-6 uczestniczyły w warsztacie z prezentacji elementów brazylijskiego Ju Jitsu, a klasy 7- 8 wzięły udział w lekcji nt. Chile. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat tego kraju od rodowitego chilijczyka. 

Działania z Tygodnia Języków Obcych zaktywizowały zespoły klasowe, uczyły współpracy, przyczyniły się do zwiększenia motywacji do nauki języków

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom.

Do udokumentowania imprezy został wykorzystany aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”