poniedziałek - 30 stycznia 2023
Najbliższe wolne dni
poniedziałek - 30 stycznia 2023
Najbliższe wolne dni

URODZINY PATRONA NASZEJ SZKOŁY

Plik: Luksemburg-5151 - Papież Jan Paweł II (12727135684) .jpg

„W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten Wielki Święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego…”.

O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już wiele. Co powiedziałby nam dzisiaj, w tym trudnym czasie? W Liście czytamy dalej –„…Jako pierwsze przychodzą nam na myśl słowa, które wypowiedział w homilii rozpoczynającej pontyfikat: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. (22.10.1978”).

              Tak zaczyna się LIST PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II, do lektury którego zapraszamy na stronę parafii Jaczów (parfiajaczow.pl).   Nasza szkoła pamięta swojego Patrona i pragnie przypomnieć wszystkim o tym niezwykłym człowieku. Myślimy, że nie wolno nam dorosłym, ale też i dzieciom zapomnieć o Nim. To jedna sprawa, ale myślimy, że równie ważne, jak przykład niezwykłego życia godnego naśladowania, jest nauka, którą nam zostawił. Jako Głowa Kościoła, człowiek, poeta uczył prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”. Zachęcamy do lektury Jego dzieł, np. autobiografii „Dar i tajemnica”.

                                                                                                        Dyrekcja i społeczność szkolna.