niedziela - 3 grudnia 2023
Najbliższe wolne dni
niedziela - 3 grudnia 2023
Najbliższe wolne dni

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA Pawła II w Jerzmanowej prowadzony jest program „ 5 porcji warzyw , owoców i soku”

Od kilkunastu lat w naszej szkole prowadzony jest program„5 PORCJI WARZYW , OWOCÓW I SOKU” – to program edukacyjny mający na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zadbania o edukację w zakresie zbilansowanej diety już od najmłodszych lat. Podstawą prawidłowego żywienia jest spożywanie minimum 5 porcji warzyw i owoców dziennie, a jedną z nich może być szklanka soku. Dieta bogata w produkty z tej grupy wspomaga prawidłowy rozwój dzieci, a także dostarcza im całą gamę witamin i składników mineralnych. Dbałość o prawidłowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Programem objęci są uczniowie klas I i III. W bieżącym roku również klasy II, ponieważ program ze względu na pandemię nie był realizowany w ubiegłym roku szkolnym w klasie I.

Uczniowie otrzymują zeszyty ćwiczeń, wykonują pod okiem prowadzącej Edyty Warownej ćwiczenia, zagadki, łamigłówki, krzyżówki itp. związane ze zdrowym odżywianiem. W każdej klasie odbywają się co roku po 3 spotkania. Uczniowie bardzo czynnie angażują się w realizację programu a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w życiu codziennym.