WALENTYNKI-EUROPEJSKA WYMIANA KARTEK

14 lutego przypada Dzień Świętego Walentego, patrona zakochanych. Jest to czas kiedy wysyłamy naszym bliskim kartki z życzeniami, wierszykami. Z okazji tego święta nasza szkoła brała udział w europejskiej wymianie kartek walentynkowych. Głównym celem projektu było wykonanie kartki z krótką wiadomością w języku angielskim dla przyjaciela z innego kraju, okazanie szacunku i wyrażenie chęci przyjaźni. Wymiana nastąpiła za pomocą tradycyjnej poczty. Do kartek należało dołączyć plakat z imionami i napisem w ojczystym języku „NOWI PRZYJACIELE: MY KOCHAMY WAS!” Dołączyliśmy również Walentynkę dla  Grona Pedagogicznego w bliźniaczej szkole. 25 uczniów z  klasy Ic i Ia pod opieką p. Ewy Kaczor wykonało i  pisało kartki do nowych kolegów z Hiszpanii, z Alicante. W odpowiedzi dostaliśmy 25 pięknych Walentynek, plakat z mapą Hiszpanii i zdjęciem klasy oraz piękną Walentynkę z pozdrowieniami dla naszych pracowników szkoły. Radość, uśmiech, zachwyt uczniów po obu stronach Europy wyglądały tak samo.

Chętni uczniowie z klas czwartych i piątych brali udział w wymianie kartek ze szkołą w Görzig, wymieniliśmy się równie pięknymi kartkami, listami i pozdrowieniami po angielsku i niemiecku. Dzięki wymianie kartek poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Współpraca miedzy naszymi szkołami zapowiada się bardzo obiecująco.