Wielka Liga Czytelników w szkolnej bibliotece!

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo – Wielka Liga Czytelników. Ksonkurs składa się sie z kilku etapów. Aby przystąpić do finału szkolnego należało rozwiązać poprawnie sześć testów dotyczących wybranych pozycji książkowych – uczniowie dzielnie walczyli od października do stycznia, aby zdążyć przed finałem. Finał szkolny sprawdzał znajomość treści letur: „Cukierku, ty łobuzie” (klasy I-IV) oraz „Hobbit” (klasy V-VIII). Z dumą informujemy, że na etapie powiatowym reprezentować nas będą: w kategorii klas I-IV – Nela Worobiew, Zuzanna Boczula, Hubert Kaczorek, w kategorii klas V-VIII – Martyna Książek, Mateusz Knihnicki, Kacper Pręga. W tym roku koordynatorem powiatowym  jest Barbara Tuczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej, w związku z tym, to nasza szkoła będzie gospodarzem tego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania  i wytrwałośći oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Szkolny koordynator, pani Marta Tomasik, dziękuje każdemu uczniowi, który rozwiązał chociaż jeden test. Pamiętajcie każda przeczytana książka, to jeden krok bliżej do krainy wyobraźni.