Wiosennie i świątecznie

O tym, że już wiosna i niebawem Wielkanoc przekonali się uczniowie z klas 1a,1b,3b. Dnia 12 marca klasy te wraz z wychowawcami, pojechały na wycieczkę do Piotrowic na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Podczas warsztatów uczniowie  wykonali piękne wielkanocne dekoracje. Mieli również możliwość wykazania się zdolnościami kulinarnymi, dekorując pyszne babeczki. Do tego zdobyły kolejne doświadczenie przyrodnicze. Wspólnie z prowadzącymi zajęcia, dzieci poszerzyły wiedzę na temat rozwoju roślin. Poprzez  czynności praktyczne: od nasiona do rośliny;  dzieci dowiedziały się jak dbać o rośliny i w jakich warunkach rozwija się odpowiednio roślina. Niecodziennym doświadczeniem był żywy kontakt ze zwierzętami. Na podsumowanie warsztatów, uczniowie usłyszeli od prowadzących, którzy wraz z pokazem opowiedzieli o porach roku, obiegu Ziemi oraz wędrówce Słońca. Była to doskonała lekcja przyrody.

Warsztaty wielkanocne stworzyły niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i wykonania dekoracji idealnej na świąteczny stół. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić wiedzę o polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym i o oznakach wiosny. Warsztaty pozwoliły uczniom w artystyczny sposób spojrzeć na świat, rozwijać zdolności plastyczne i manualne. Wiosenne działania wyzwoliły dużo pozytywnych emocji a przy tym to doskonała forma udanej zabawy.