Wizyta górnika w naszej szkole!

Z okazji zbliżającej się Barbórki naszą szkołę odwiedził bardzo miły gość – pan Kamil Łomacz – górnik, wraz z emerytowanym górnikiem panem Markiem Paduchem.

Na początku spotkania uczniowie klas I-III, wraz z wychowawcami przywitali gości i zrobili sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Górnik omówił elementy  swojego stroju galowego. Przypomniał, że czapka  nazywa się czako i  ma z przodu godło górnicze, na które składa się młot i kilof. Kolor pióropusza zależy od stopnia górnika. Może być czarny, czerwony, biały lub zielony. Podczas spotkania nasz gość opowiadał również jak ciężka, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca górnika.

Jako podziękowanie uczniowie wręczyli gościom drobne upominki. Bardzo dziękujemy za to, że pan Kamil zawsze o nas pamięta. Życzymy dużo zdrowia i zapraszamy znów za rok!