Wszystkich Świętych

Dnia 29 października w szkole imieniem Jana Pawła II w Jerzmanowej odbyła się uroczystość Wszystkich Świętych. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i ze wsparciem nauczycieli: Panią Grażyną Wyrwas, Panem Pawłem Kantowiczem, i Panią Natalią Pracz, uczniowie zorganizowali wystawę poświęconą nieżyjącym muzykom. Wystawa została nazwana „Salą wspomnień” i znalazły się w niej informacje na temat nieżyjących polskich i zagranicznych muzyków.

Każda klasa wylosowała jednego muzyka którego miała za zadanie opisać : znaleźć ciekawostki i zdjęcia. Efektem wspólnej pracy była instalacja która oprócz wiadomości na temat artystów wprowadziła odwiedzających w nostalgiczny nastrój zadumy i wspomnień a w sali posłuchać można było największych przebojów wystawianych gwiazd.

Uczniowie przygotowując się, spisali się na medal i z pełnym zaangażowaniem wykonali powierzone im obowiązki : oprócz szczegółowych i ciekawych informacji przynieśli na wystawę elementy i dekoracje kojarzące się z muzyką i muzykami.

Co więcej każda klasa udała się z nauczycielami na jerzmanowski cmentarz żeby zapalić znicz I wspomnieć bliskich, których nie ma już z nami. Pogoda dopisała, spacer na cmentarz był chwilą zadumy, a wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i pracowników szkoły.