środa - 27 września 2023
Najbliższe wolne dni
środa - 27 września 2023
Najbliższe wolne dni

Wycieczka do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy

6 grudnia z okazji mikołajek klasa 7 i klasy 8a, 8b i 8c wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Podróż odbyliśmy pociągiem co było niemałą atrakcją, ponieważ niektórzy uczestnicy wycieczki podróżowali pociągiem po raz pierwszy. Po przybyciu na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać wystawę „Sztuka polska XVII–XIX w.” – prezentowane na tej wystawie były przede wszystkim dzieła malarstwa, rzeźby oraz w mniejszym wyborze rzemiosło artystyczne od XVII do początków XX w. To prace polskich artystów oraz twórców zagranicznych działających na terenie dawnej Rzeczpospolitej. Obejrzeliśmy również wystawę „Cudo – Twórcy” – była to wystawa, która opowiadała i prezentowała świat stworzony rękoma człowieka, powstały w jego umyśle i wyobraźni, a następnie w mistrzowski sposób zmaterializowany w przedmiocie użytkowym. Była to wyprawa w przeszłość, jednak z wyraźnymi odwołaniami do dobrze znanej codzienności. Następnie przeszliśmy na rynek wrocławski, gdzie dzieci mogły spędzić czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym.