WYJAZD DO PRZEMKOWA DO DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH KLASY 3A I 3B

W dniach 9.05.-13.05.2022r.  uczniowie klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej przebywali w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie. Podczas pobytu uczestniczyli w wielu ciekawych wycieczkach i zajęciach edukacyjnych, między innymi:

• wycieczka do Rezerwatu Ornitologicznego ,,Stawy Przemkowskie”,
  • wycieczka do Rezerwatu ,,Buczyna Szprotawska” i pomnik przyrody ,,Dąb Chrobry”,
  • zajęcia indiańskie: zapoznanie z kulturą, zwyczajami i życiem Indian oraz warsztaty manualne,
  • zajęcia rycerskie w Ostaszowie: zapoznanie z życiem i zwyczajami średniowiecznymi i z postacią rycerza,
  • wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Wrzosowa Chata” w Borówkach: wypiekanie tradycyjnych wschodnich pierożków,
  • warsztaty badawcze Kraina Eksperymentów: doświadczenia, eksperymenty fizyczne i chemiczne.

Na terenie ośrodka uczniowie mieli możliwość z korzystania z placu zabaw, boiska oraz pokoju zabaw. Wieczorami odbywały się dyskoteki, bajkowe wieczory oraz gry i zabawy integrujące obydwie klasy.

Duża ilość zabaw i atrakcji, przygotowanych przez opiekunów, sprawiła, że dzieci wróciły do domów z uśmiechami na twarzach.