Wyniki zmagań ortograficznych!

Gminne Dyktando czas podsumować! Uczniowie naszej szkoły zmagali się z tekstem „Stanisław Moniuszko – opera” w ramach Gminnego Dyktanda. Tegoroczną nowością były zmagania klasowe w celu wyłonienia Ortograficznej Klasy A.D. 2019 z terenu gminy Jerzmanowa. Z dumą informujemy, iż w kategorii klas IV-VI najlepsza z ortografii okazała się klasa VIB. Przedstawiciele odebrali pamiątkową statuetkę oraz słodki upominek podczas uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości. Koordynatorkami szkolnymi tej części dyktanda były: Barbara Tuczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej oraz Beata Nadymus ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie.

W indywidualnych zmaganiach najlepsza z klas VII-VIII okazała się Martyna Książek,. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Alan Polasik a trzecie Kacper Pręga.

Wszystkim uczniom gratulujemy doskonałej znajomości zasad ortografii polskiej.