ZIELONA SZKOŁA 2023 – DZIEŃ 4

W sobotę od samego rana obudziło nas słońce, więc z dobrymi humorami rozpoczęliśmy kolejny dzień naszego pobytu. Zaraz po śniadaniu klasy 5b, 7a i 7b wyruszyły wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego na wydmy, gdzie w towarzystwie przewodnika poznawali największą atrakcją w Łebie. Rozległe ruchome wydmy to największy w Europie pas ruchomych wydm – prawdziwa piaszczysta pustynia. Natomiast klasa 5a spędziła sobotnie przedpołudnie na spacerze po plaży oraz korzystały z kąpieli słonecznej, a także zabaw sportowych. Po obiedzie czekały na nas kolejne atrakcje. Dzieci brały udział w zajęciach – Indiańskie Wariacje, gdzie przeszli indiański chrzest, wykonywali indiańskie pióropusze oraz uczestniczyli w zabawach ruchowych. Po kolacji wybraliśmy się na plażę, żeby zobaczyć zachód słońca. A wieczorem kolejna strefa kibica, wspólne kibicowanie polskiej drużynie piłki siatkowej. Emocje były ogromne i radość ze złota.