ZIELONA SZKOŁA 2023 – DZIEŃ 6

Poniedziałek, czyli 6 dzień naszego pobytu. Słońce świeciło nam od rana. Był to dzień bez zajęć lekcyjnych, ponieważ wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę. Zwiedzaliśmy dzisiaj Gdańsk, zobaczyliśmy pomnik Neptuna – króla mórz, Żurawia gdańskiego – dźwig portowy, wędrowaliśmy ulicą Mariacką oglądając zabytkowe kamienice, oglądaliśmy Bazylikę Mariacką. Wszystko to pod okiem pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o historii Gdańska. Następnie przejechaliśmy do portu w Gdyni, gdzie widzieliśmy statek bojowy „Błyskawica” i statek „Dar Pomorza”. Kolejnym punktem programu wycieczki był Aquapark w Redzie, gdzie dzieci miło spędziły czas na różnych basenach i zjeżdżalniach. Niestety z tego miejsca nie posiadamy zdjęć, ponieważ wszystkie urządzenia elektroniczne zostawiliśmy w szatni basenowej. To był udany dzień.